Press "Enter" to skip to content

Když se Facebook nevejde

Máte mobilní telefon s androidem a řešíte problémy s pamětí? Pokud chcete používat mobilní aplikaci Facebooku na telefonu s menší pamětí RAM (1GB a méně), pak pravděpodobně řešíte hlášky o plné paměti, které se nejčastěji objevují při pokusu o aktualizaci aplikací.

Problém je, že mobilní aplikace Facebooku je tak trochu otesánek. Sama o sobě zabere přes 230MB paměti, k tomu je nutno připočíst přes 200MB uživatelských dat. Na mezipaměť si Aplikace Facebooku slupne cca 120MB.

Podobné je to s pamětí RAM. Při vypnutém stavu (aplikace není přímo puštěna, ale sleduje změny a posílá upozornění) aplikace zabere více než 150MB a dalších  15MB při spuštění aplikaci.

Nedávno se navíc z aplikace Facebooku oddělila komunikační část do samostatné aplikace Messenger. Takže si můžeme směle přičíst dalších cca 250MB v úložném prostoru a 100MB z paměti RAM.

Využití úložného místa

Využití úložného prostoru

využití operační paměti

 

 

 

 

 

 

 

 


Messenger: využití úložného prostoru / Facebook: Využití úložného prostoru / Využití operační paměti

Řešením je oficiální aplikaci odinstalovat a použít některý z alternativních programů. Asi základní jsou Facebook Lite a Lite Messenger for Facebook. Obě aplikace jsou napsané tak, aby spotřebovali co nejmenší prostor … každá zabere cca 1 MB. To už stojí za to!

Stahujte z Google play:

Co je paměť RAM: jedná se o operační paměť. Data jsou zde uložena pouze po dobu zapnutého stavu. Je si ale třeba uvědomit, že v mobilním telefonu tato paměť funguje trochu jinak, než jsme zvyklí z počítačů. Zatímco u PC je dobré mít RAM co největší a nemít ji plně využitou (pak by došlo k znatelnému zpomalení počítače), u Androida se do paměti RAM načítají všechny aplikace, pro jejich rychlý chod. Při zaplnění se začnou některé aplikace ukončovat / kolabovat.

Alternativa alternativ?

Můžeme také celkem úspěšně používat facebook v mobilním prohlížeči. Stačí zadat do prohlížeče adresu: m.facebook.com. Pokud máte tablet, můžete zkusit touch.facebook.com. Tato verze by měla být lépe uzpůsobena pro dotykové ovládání.

Podělte se v komentářích se zkušeností se zaplněním prostoru a jaké řešení jste použili.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli:

KOMENTÁŘE