Press "Enter" to skip to content

Kdo si prohlíží váš facebook?

Při procházení internetem jsem narazil na velice šikovnou aplikaci, která vám zobrazí kdo si prohlíží váš facebookový profil. Umí i vypíchnout kdo si prohlíží vaše fotografie a jaké nejčastěji.

Chcete se i vy dozvědět, kdo se na vás dívá a co ho na vašem profilu zajímá? Kdo by samozřejmě nechtěl že? A přitom je to tak jednoduché:

Zjistit kdo se na vás na facebooku dívá jednoduše NENÍ možné

Takže se asi ptáte, jakto že tuto možnost vám čas od času nějaká stránka nebo komunita na facebooku nabízí?

Sám Facebook na tuto otázku ve své nápovědě v bodu #Mohu zjistit, kdo si prohlíží moji Timeline nebo jak často ji uživatelé zobrazují ? uvádí:

Ne, Facebook vám neumožňuje sledovat, kdo si prohlíží váš profil nebo příspěvky (například vaše fotky). Neumožňují to ani aplikace jiných výrobců.
Pokud narazíte na aplikaci, která tvrdí, že vám ukáže, kdo si prohlíží váš profil nebo příspěvky, nahlaste nám ji.

Různé aplikace sice nabídnou tuto možnost, ale v lepším případě maximálně projdou váš profil, vyhledají lajky a komentáře, a vygenerují pouze takový seznam. Vypovídací hodnota je ale nulová, protože vidíte jen aktivní přátele. A tyto aplikace samozřejmě nezapomenou zkopírovat vaše soukromé informace, fotografie, kontakty, údaje vašich přátel a s těmito údaji dále obchodují.

V horším případě se nestane nic, stanete se členy nějaké pochybné stránky, která vás časem prodá jako člena početné skupiny a vám se pak začnou zobrazovat místo příspěvků reklamy.

Návod přes zdrojový kód stránky

Kdosi přišel s tím, že pokud si zobrazíte zdrojový kód facebooku, naleznete pod jedním parametrem ID lidí co si prohlíželi váš profil. Toto je samozřejmě také nesmysl. Jediné k čemu dospějete, je totiž pouze seznam přátel z messengeru.

Závěr?

Je to jednoduché, nevěřte nabídkám na zjištění návštěvníků vašeho profilu. Zatím toto možné není. Neposkytujte zbytečně aplikacím nejenom svá osobní data, ale ani data svých přátel! Podobně fungují aplikace co vám například zobrazí komu jste podobní, jaká jste povaha a podobně. Ale o tom zase někdy příště.

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli:

KOMENTÁŘE