Press "Enter" to skip to content

Jak na zkrácené odkazy?

Jistě jste se již setkali s nějakým zkráceným odkazem. Existuje mnoho služeb, které toto nabízí. Kdo by chtěl někam posílat, nebo nedejbože přepisovat některé extradlouhé adresy?

Místo dlouhého a těžko zapamatovatelného odkazu, jako tento:

můžeme získat zkrácený odkaz, jako je tento:

 

Služeb nabízející zkrácení odkazu najdeme hodně. Můžete si vybrat i některé české zástupce. Některé služby pak nabídnou i možnost vlastního klíčového slova ve zkráceném odkazu např. 1url.cz/pavelmraz atp.

Tyto výborné služby mají ale jednu temnější stranu a je dobré na ni upozornit. Na rozdíl od normálního odkazu, není u těch zrkácených na první pohled vidět, kam směřují. Prostě musíte důvěřovat autorovi, že odkaz směřuje tam, kam slibuje. Nebo tomu tak není? 😀

Není, samozřejmě existuje způsob jak ti cílovou adresu ověřit. Většina služeb umí po přidání znaku (znaménko plus). Tím se zobrazí většinou statistika kliknutí na odkaz a u většiny služeb je i vidět cílová destinace odkazu. Vyzkoušejte opět na již jednou uvedeném odkazu:

Jak jsem již uvedl, některé služby ukáží pouze statistiku. Pak pro vás mám ještě jedno řešení. Služba CheckShortUrl.com vám umožní, po vložení zkráceného odkazu, zjistit cílovou stránku. Navíc vám zodpoví, zda je cíl bezpečný (prověřuje jej u různých autorit).

Teď vám již nic nebrání v plném využívání zkrácených odkazů 😀

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli:

KOMENTÁŘE