Press "Enter" to skip to content

Co je to USB killer?

Dnes bych vám chtěl přestavit jedno zajímavé zařízení, které rozhodně nepatří k neškodným věcičkám a které vám rozhodně nedoporučuji shánět. Existují dvě verze tohoto zařízení. První obsahuje škodlivý kód programovaný v jazyce python a okamžitě po připojení dojde k vymazání dat v počítači. V tomto článku bych chtěl ale upozornit na druhý typ, které funguje úplně jinak a jeho škodlivost je výrazně vyšší.

USB killer 2.0 je zařízení nejčastěji v podobě obyčejné flashky. Konstrukčně se jedná vlastně o silný kondenzátor, který se po připojení do počítače nabije a pak vrátí silný výboj do citlivé elektroniky počítače. Výsledkem pak je úplné umrtvení daného zařízení. Udává se až 90% úspěšnost. U některých zařízení sice k jeho likvidaci nemusí dojít, ale může dojít k zničení datové části portu, do kterého byl USB killer 2.0 vložen. V ohrožení není ale pouze počítač, USB porty najdeme na mobilních telefonech, chytrých televizí, tiskárnách, herních konzolí, tabletech a dalších.

Dovedete si tak asi představit, co všechno může toto zařízení v nepravých rukách způsobit. Bohužel je běžně dostupné na zahraničních eshopech. Ve videu níže se můžete podívat, jak USB killer 2.0 funguje.

Na internetu můžete dokonce najít články a videa s návodem na domácí výrobu tohoto zařízení. Tak se snad nedočkáme „srandistů“, kteří nás s tímto zařízením navštíví, nebo budou třeba rozdávat tato zařízení jako dárek s překvapením.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte jej s přáteli:

KOMENTÁŘE